A TRS2004 egyik hasznos objektuma a MULTIPLE INDUSTRY NEW elem. Általa tetszőleges árukészletet tudunk tehervagonjainkba be- illetve kirakodni.

Ebben a leírásban a Multiple Industry New használatával fogom megismertetni a Kedves Olvasót. E tárgyat használva bármilyen rakományt feljuttathatunk bármelyik vagonra, egy feltétel van, hogy a vagon támogassa azt. Ezt persze mi is beállíthatjuk.

Az iparvágány elhelyezése nagyon egyszerű lesz, hiszen csak erre az eszközre lesz szükségünk, néhány vágányra, egy mozdonyra és vagonokra. A Multiple Industry New modellt az Objects eszköztárban találjuk (Hot Key – F3). A pályára helyezve láthatjuk, hogy mindössze 50 méter hosszú, és nem rendelkezik semmi extra látványelemmel. Az iparvágány beállításánál megadott árukészletek nem jelennek meg az iparvágány körül a ki- és berakodás során.


A lehelyezés után állítsuk be az iparvágány jellemzőit. Az Objects eszköztárban válasszuk ki az Edit properties gombot (Hot Key – N) majd klikkeljünk a lehelyezett objektumra. A felugró ablakban látjuk, mennyi lehetőséget kínál az eszköz. Felül van a menü. Az első gombja a Queues, vagyis a várakozási listák. 6 ilyen listát alkalmazhatunk, de egy listához több termék is adható. Felül minden listánál a size rubrikánál beállíthatjuk a benne lévő termékek maximális méretét. Válasszuk ki az első listát. A + jelre kattintva egy menü jelenik meg, ahol azok a termékek találhatóak, melyeket fuvarozhatunk. Válasszunk ki egyet, vagy adjuk hozzá.

Láthatjuk, a hozzáadás után megjelent egy Waybill rubrika. Itt %-ban megadhatjuk, hogy a termékek hány %-a szerepeljen a Waybill-en vagyis a szállítólevélen. Ennek a terméknek a paramétereit be kell állítanunk. A termék kis képére kattintva megnyílnak az adatok. Láthatjuk, hogy a General Goods termékből maximum 256 egység lehet. Tonnában kell megadni az induló értéket, de ezt később átállíthatjuk egységekre (unit). Az X gomb törli a várakozás listából a terméket.

A fenti menü második gombja a Tracks. Erre kattintva szerkeszthetjük, hogy a vágányokon melyik terméket adja le ill. vegye fel a tehervagonunk. A + gombra kattintva egy ablak ugrik fel, ahol a termék nevét állíthatjuk be. Minden terméknél két tulajdonság van, a mode és queue. A mode-nál beállíthatjuk, hogy a vagonba betöltsük (Load into vehicle) vagy kivegyük (Unload from vehicle). Lehet egyszerre mindkettő is, ekkor a Load into vehicle and Unload from vehicle opciót válasszuk. A queue meghatározza, hogy melyik várakozási listán lévő termékről van szó.

A negyedik fül a Products, ahol a termékek általános tulajdonságait állíthatjuk be. A terméket kiválasztva megint két opció van, amit módosíthatunk. A Vehicle azt jelöli, hogy milyen típusú kocsiba töltheti be az árut. Ehhez ilyen fajta kocsinak már szerepelnie kell a pályán. Ez alatt van, hogy a kocsiba mennyi ilyen áru fér. A második opció a mérés egysége. Ezt érdemes átállítani, mert nem mindig a helyes az alapértelmezett. Ez lehet liter, tonna és darab.

A harmadik menüpont a Processes. Itt vannak a folyamatok, amelyek során termékek keletkeznek. Itt beállíthatjuk, hogy mely termék(ekből) milyen termék(ek) legyenek. A + gombbal adhatunk termékeket hozzá. Lehet olyat is, hogy a semmiből csinál valamit (termelés), vagy a valamiből semmit (fogyasztás). A duration rubrika jelöli, hogy milyen időközönként menjen végbe a termelés (pontosabban mennyi idő múlva legyen kész egy folyamat). A start enabled legye true, de lehetne false is. Ha true, akkor a termelés magától elindul, de ha false, akkor nem. A termékeknél beállítható, hogy mennyi termelődjön ill. fogyjon, és az, hogy melyik várakozási listán lévő termékkel menjen végbe (queue).

Ha készen vagyunk, mentsük el a munkánkat, és vonatozzunk :). A berakodás/kirakodás meglepően rövid lesz, de a vonatnak meg kell állnia.